بیش از 10 سال است به شرکت ها کمک می کنیم تا به اهداف مالی و تجاری خود برسند. Onum یک آژانس سئو محور مبتنی بر ارزش گذاری است.

ارتباط با ما
4. Network Gorgan Dasht 1
تاریخ پروژه:
مرداد ماه 1401
دسته بندی:
شبکه کامپیوتری
کارفرما:
شرکت گرگان و دشت

شرکت کارخانجات خوراک دام و طیور گرگان دشت، فعال در حوزه تولید خوراک آماده دام و طیور، از مشتریان وفادار گروه نوین نت می باشد. این شرکت طی پروژه ای تصمیم بر بازسازی فضای اداری و چیدمان کلی اتاق ها داشت. در مذاکرات انجام شده با مدیران شرکت گرگان و دشت، بنا بر این شد که همزمان با روند بازسازی ساختمان اداری شرکت، مکان اتاق سرور مجموعه نیز به اتاقی امن تر با استاندارد های بهتر انتقال یابد. بدین ترتیب کارشناسان متخصص در حوزه شبکه های کامپیوتری گروه نوین نت در محل شرکت گرگان و دشت حضور یافتند و مشاوره لازم در خصوص جانمایی اتاق سرور و نحوه کابل کشی به مسئولان ذی ربط ارائه گردید.

طبق مذاکرات انجام شده، قرار شد تا تمامی تجهیزات ارتباطی شبکه اعم از سوئیچ ها، پچ پنل ها، روتر برد میکروتیک و زیرساخت کابلی شبکه مجدد راه اندازی و نوسازی شود. بر همین اساس، لیست اقلام مورد نیاز تهیه شد و استعلام قیمت و توافق روی نوع تجهیزات، برندها و کلیه مشخصات فنی انجام گردید. نتیجه جلسات متعدد با مدیران و عوامل شرکت گرگان و دشت، به تهیه و تجهیز تمامی دستگاه ها از بهترین برندهای روز با بهترین سرعت و به روزترین تکنولوژی ها بود. به همین علت، تمامی تجهیزات ارتباطی، کیستون ها، کابل ها، سوکت ها و … بنا به درخواست مدیران شرکت گرگان و دشت از برترین برندهای روز توسط گروه نوین نت تهیه گردید.

کارشناسان فنی گروه نوین نت با حضور مکرر در محل شرکت گرگان و دشت، روند اجرای ساخت اتاق سرور از نظر استانداردهای فنی را رصد می نمودند و مسیر عبور کابل ها و تعداد نودهای لازم در هر اتاق طبق نیاز پرسنل شرکت گرگان و دشت، به دقت مورد نظارت قرار می گرفت. پس از اتمام فرآیند ساخت اتاق سرور و کابل کشی ساختمان اداری، نوبت به نصب آنتن های ارتباطی برای نقاط مختلف کارخانه که امکان کابل کشی نداشتند رسید. کارشناسان گروه نوین نت، با مکان یابی دقیق تجهیزات رادیویی، سعی در افزایش قدرت سیگنال و همچنین حداقل نمودن هزینه زیرساخت ارتباطی داشتند. در مرحله بعد کابل های ارتباطی مابین تجهیزات رادیویی و اتاق سرور نیز زیر نظر کارشناسان گروه نوین نت، به خوبی جانمایی و نصب شد.

در این مرحله، تمامی پریزهای شبکه و کیستون باکس ها به صورت توکار در دیوارهای اتاق های ساختمان اداری نصب و پانچ شدند. پس از این، ارتباط تمامی کابل ها و اتاق ها از اتاق سرور مورد بررسی قرار گرفتند و کابل های شبکه شماره گذاری و دسته بندی شدند تا مرتب نمودن آنها در آرایش رک به راحتی امکان پذیر باشد و تعمیر و نگهداری شبکه در آینده با سهولت صورت پذیرد. در ادامه تمامی کابل های شبکه با دقت فراوان با استفاده از سینی های جمع کننده و شانه های مرتب کننده در داخل رک قرار گرفتند و کارشناسان گروه نوین نت با در نظر داشتن دسته بندی کابل ها و رعایت نظم میان کابل ها، عمل پانچ پچ پنل را آغاز نمودند. در همین راستا، تمامی کابل ها پس از پانچ مجددا توسط دستگاه Network Cable Tester بررسی شدند و هرگونه ایراد و قطعی احتمالی رفع گردید.

سپس نوبت به نصب تجهیزات ارتباطی درون محفظه رک رسید. بدین ترتیب کارشناسان گروه نوین نت، تمامی سوئیچ ها، روترها، پچ پنل و سرور مجموعه را با دقت در محفظه رک نصب نمودند. سپس ارتباط مابین اتاق های ساختمان اداری و اتاق سرور از طریق تجهیزات شبکه مورد بررسی قرار گرفت. پس از آن، لیبل گذاری کابل ها و کیستون های دیواری انجام شد و در همین حین پلان شبکه و شماره گذاری نودها نیز با دقت زیاد اجرا شد. در گام بعدی، ویندوز سرور از نظر عملکرد و تنظیمات امنیتی بررسی شد و با هماهنگی لازم با متخصص حسابداری شرکت گرگان و دشت، نرم افزار حسابداری مجموعه روی سرور نصب و راه اندازی گردید.

پس از نصب ویندوز سرور و راه اندازی نرم افزار حسابداری، کارشناسان گروه نوین نت به بررسی ایرادات مربوط به اجرای نرم افزار حسابداری توسط کلاینت های مجموعه پرداختند. سپس تنظیمات آی پی برای تمامی نودها انجام شد و تجهیزات ارتباط رادیویی کانفیگ گردیدند. در مرحله بعد تست ارتباط نودهای راه دور توسط تجهیزات رادیویی گرفته شد و از عملکرد صحیح تجهیزات رادیویی اطمینان لازم به عمل آمد. پس از اطمینان کامل از عملکرد شبکه (کابلی و رادیویی)، نرم افزار آنتی ویروس تحت شبکه روی سیستم سرور و سیستم های کلاینت نصب و راه اندازی شد و تنظیمات لازم و محدودسازی دسترسی ها در کنسول آنتی ویروس با هماهنگی مدیران شرکت گرگان و دشت اعمال گردید.

در نهایت پلان شبکه به همراه آرایش نودها و شماره گذاری ها در اتاق سرور نصب شد تا در صورت مراجعات بعدی کارشناسان و متخصصان، عیب یابی و نگهداری شبکه به سهولت امکان پذیر باشد. تمامی تجهیزات و سرویس های اجرا شده به تائید مدیران مجموعه و نمایندگان آن ها رسید و قراردادی مبنی بر پشتیبانی و نگهداری شبکه شرکت گرگان و دشت با اجرای گروه نوین نت عقد گردید تا صحت و سلامت تجهیزات و ارتباطات تضمین گردد و فرآیندهای سیستمی به دور از هرگونه خلل انجام شوند.

پروژه های مرتبط