بیش از 10 سال است به شرکت ها کمک می کنیم تا به اهداف مالی و تجاری خود برسند. Onum یک آژانس سئو محور مبتنی بر ارزش گذاری است.

ارتباط با ما
2. Farniv 4
تاریخ پروژه:
فروردین ماه 1400
دسته بندی:
شبکه کامپیوتری
کارفرما:
گروه صنعتی فرنیو

طی مذاکرات انجام شده با گروه صنعتی فرنیو، تولیدکننده انواع گاو صندوق و ویترین های آسانسوری مخصوص، که از پیش در زمینه ی پشتیبانی سیستم های کامپیوتری با گروه نوین نت همکاری داشتند، قرار شد تا پس از جابجایی مجموعه فرنیو به ساختمان جدید، پروژه برپایی زیرساخت شبکه توسط کارشناسان مجرب گروه نوین نت صورت پذیرد. بدین ترتیب از همان ابتدای ساخت ساختمان جدید، مشاوران گروه نوین نت در محل حضور فیزیکی به عمل رساندند و علاوه بر بازدید از محیط پروژه، در زمینه نحوه کابل کشی شبکه، محل قرارگیری هسته اصلی و اتاق سرور، تعداد نودهای شبکه و اجرای تمام و کمال زیرساخت پسیو شبکه به گروه صنعتی فرنیو راهنمایی های لازم را ارائه نمودند.

پس از اتمام کار ساختمان، تجهیزات مورد نیاز لیست شدند و از برترین برندهای روز جهان تهیه گردیدند. با توجه به تعداد نودهای لازم برای این مجموعه، تجهیزاتی از جمله سوئیچ مدیریتی شبکه با سرعت GigaByte، پچ پنل شبکه با سرعت GigaByte، رک ایستاده جهت منظم نمودن تجهیزات و محافظت از آن ها و همچنین سرور مرکزی پرقدرت که جوابگوی نیاز این مجموعه باشند، تهیه و نصب شدند. در ابتدا تمامی کابل های شبکه شماره گذاری شدند و براساس محل ارتباطی کابل مورد نظر، به دسته هایی جهت مدیریت بهتر تقسیم گردیدند. سپس تمامی کابل ها در پچ پنل پانچ شدند و برقراری ارتباط از طریق آن ها توسط گروه نوین نت با ابزار Network Cable Tester مورد بررسی قرار گرفت.

2. Farniv 3

بعد از آن، آرایش کابل ها در داخل محفظه رک به خوبی و با دقت مستقر شد و تجهیزات ارتباطی اعم از سوئیچ و روتربرد میکروتیک در جای خود پیچ شدند. سپس فضاهای خالی جلو محفظه رک توسط فاصله گذار (Space) پر شدند تا زیبایی بصری لازم تامین گردد و سیستم انتقال اطلاعات در معرض دید عموم قرار نداشته باشد. در گام بعد، تمامی پورت های پچ پنل با استفاده از کابل های شبکه رابط (Patch Cable) به پورت های سوئیج مدیریتی متصل شدند و برقرار بودن ارتباط آن ها از طریق سوئیچ مورد بررسی قرار گرفت.

در این مرحله سیستم سرور با ویندوز سرور تنظیم و اجرا شد و در محل مخصوص داخل محفظه رک قرار گرفت. تنظیمات امنیتی لازم به همراه سرویس اکتیودایرکتوری تنظیم شدند و کاربران و کامپیوترهای به طور کامل و به تفکیک حوزه فعالیت و بخش محل خدمت، دسته بندی گردیدند. پس از این، سیستم عامل های تمامی کامپیوترها به جدیدترین نسخه ویندوز به همراه وصله امنیتی به روز شدند و تست ارتباط آن ها با سیستم سرور مرکزی گرفته شد. با هماهنگی گروه نوین نت با مشاور حسابداری گروه صنعتی فرنیو، نرم افزار حسابداری مجموعه روی سیستم های خام و جدید نصب شد و اطلاعات حسابداری مجددا بارگزاری شد. سپس صحت اطلاعات حسابداری و نحوه فرآیند کار نرم افزار حسابداری در ساختار شبکه مورد بررسی قرار گرفت.

در مرحله ی بعد، چاپگرهای مجموعه به نحوی که کاربری مناسب و راحتی را برای پرسنل مجموعه به ارمغان بیاورند، نصب و راه اندازی شدند و اشتراکات آن ها و تعریف روی سیستم های مورد نیاز به دقت انجام گردید. سپس تنظیمات مربوط به اشتراک گذاری فایل ها روی سرور مجموعه فرنیو انجام شد و دسترسی های لازم بر حسب صلاحدید مدیریت مجموعه روی فایل ها اعمال شد. در نهایت چکاپ نهائی روی تمامی سرویس ها و ساختارهای نصب شده صورت پذیرفت و به تائید مدیریت رسید.

2. Farniv 6

کارشناسان گروه نوین نت مفتخرند که پس از اجرای زیرساخت شبکه و راه اندازی موارد ذکر شده، 3روز کاری به عنوان مهمان در گروه صنعتی فرنیو حضور داشتند و از درستی روند اجرای پروسه های کاری اطمینان لازم را حصول نمودند. پس از اطمینان از عدم وجود هرگونه مشکل یا ایراد، پلان نهائی قرارگیری تجهیزات، نقشه کامل کابل کشی برای نگهداری های بعدی و تمامی رمزعبورهای تعریف شده برای بخش های مختلف، توسط گروه نوین نت تقدیم مدیریت گروه صنعتی فرنیو گردید.

پروژه های مرتبط