بیش از 10 سال است به شرکت ها کمک می کنیم تا به اهداف مالی و تجاری خود برسند. Onum یک آژانس سئو محور مبتنی بر ارزش گذاری است.

ارتباط با ما
3. Network Sina Morvarid 4
تاریخ پروژه:
مرداد ماه 1402
دسته بندی:
شبکه کامپیوتری
کارفرما:
شرکت سینا مروارید شمال

شرکت سینا مروارید شمال، در حوزه پخش مواد غذائی در استان گلستان فعالیت دارد. پشتیبانی تمامی سیستم های کامپیوتری این شرکت اعم از کامپیوترها، تبلت ها و ارتباطات ویزیتورها توسط تیم مجرب نوین نت انجام می گردد. پس از چندین سال استفاده از تجهیزات شبکه، مدیران شرکت سینا مروارید شمال از کیفیت ارتباطی و کندی سرعت در ارتباطات بسیار آزرده خاطر بودند. از همین رو، پیشنهادی در خصوص بازسازی مجدد زیرساخت شبکه این شرکت توسط گروه نوین نت ارائه گردید که با استقبال مدیران شرکت سینا مروارید شمال مواجه شد. بدین ترتیب کارشناسان شبکه گروه نوین نت با حضور در محل، به بررسی نیازها و امکان سنجی لازم پرداختند.

3. Network Sina Morvarid 5

در نتیجه تجهیزات مورد نیاز لیست برداری شد و از بهترین برندهای مطرح جهان با تائید مدیریت شرکت سینا مروارید شمال، تهیه گردید. در گام اول تمامی زیرساخت کابلی شبکه، مجدد راه اندازی شد و کابل های Cat6 جایگزین کابل های با سرعت پایین Cat5e شدند. در گام بعد سیستم عامل سرور شرکت سینا مروارید شمال، مجدد راه اندازی شد و وصله های امنیتی لازم به همراه تنظیمات مربوطه اعمال گردید. طی این روند سرویس اکتیودایرکتوری توسط کارشناسان گروه نوین نت اجرا و کامپیوترها و کاربران مجددا تعریف شدند.

در ادامه تمامی تجهیزات ارتباطی اعم از سوئیچ شبکه، روتر، مودم اینترنت و … با دستگاه های جدید جایگزین گردید و تنظیمات لازم روی آن ها انجام شد. کارشناسان گروه نوین نت آرایش کابل های داخل محفظه رک را به خوبی برقرای کردند و پچ پنل و سوئیچ را در محل مورد نظر جانمایی نمودند. سپس تست ارتباط تجهیزات با استفاده از دستگاه Network Cable Tester انجام شد. در گام بعدی، سیستم عامل های تمامی کلاینت های شبکه به همراه هارد دیسک آن ها به نسخه جدید به روزرسانی گردید و از جدیدترین نسخه ویندوز برای این کار استفاده شد.

در ادامه با هماهنگی مشاور حسابداری شرکت سینا مروارید شمال، نرم افزار حسابداری مجدد روی سیستم سرور و تمامی کلاینت ها نصب و تست ارتباط گرفته شد. پس از آن، اطلاعات سابق حسابداری مجموعه توسط فایل های بکاپ بازگردانی شدند. در گام بعد آنتی ویروس تحت شبکه با کنسول مدیریتی با هدف مدیریت هرچه بهتر دستگاه ها و تامین امنیت بیشتر، نصب گردید و کانفیگ مربوطه توسط کارشناسان گروه نوین نت تنظیم شد. بعد از آن، چاپگرها و اشتراک گزاری آن ها در دستور کار قرار گرفت و اشتراک گزاری فایل ها و تعیین سطح دسترسی برای کاربران به خوبی اعمال شد. در نهایت تمامی تست ها از جمله بررسی سرعت اینترنت، ارتباط کلاینت ها با سرور، بررسی امکان ارتباط ویزیتورها با مجموعه از خارج از مجموعه و … با دقت انجام شد و از عملکرد درست تمامی تجهیزات و دستگاه ها اطمینان حاصل شد.

3. Network Sina Morvarid 1

پس از اتمام کامل پروژه، کارشناسان گروه نوین نت به صورت Oncall به نیازهای پرسنل شرکت سینا مروارید شمال رسیدگی نمودند تا در صورت وقوع مشکلی در روزهای ابتدایی تغییرات در ساختار و زیرساخت ها، خللی در فرآیند کسب و کار این شرکت به وجود نیاید. در نهایت پس از تائید کامل پروژه توسط نمایندگان و مدیران شرکت سینا مروارید شمال، پلان کلی شبکه به همراه نقشه کابل کشی و تمامی رمزهای عبور به مدیران این شرکت محترم تقدیم گردید.

پروژه های مرتبط