بیش از 10 سال است به شرکت ها کمک می کنیم تا به اهداف مالی و تجاری خود برسند. Onum یک آژانس سئو محور مبتنی بر ارزش گذاری است.

ارتباط با ما
7. WindowsForm MilkCenter 1
تاریخ پروژه:
آبان ماه 1401
دسته بندی:
اپلیکیشن ویندوزی
کارفرما:
مراکز شیر

فرآیند دریافت شیر از دامداران و ارسال آن به کارخانه ها برای تهیه مواد لبنی، فرآیندی است که توسط مراکز جمع آوری شیر انجام می شود. در این مراکز، شیر روزانه به صورت کاملا بهداشتی از دامداران تحویل گرفته می شود و برای فرآیند تولید مواد لبنی به کارخانه های مختلف ارسال می شود. ثبت اسناد دریافت و ارسال شیر، جزو مواردی است که هیچ نرم افزار حسابداری قادر به اجرای آن نیست. چرا که فاکتورهای مختلفی در سنجش کیفیت شیر و همچنین تعیین قیمت برای شیری که دامدار تحویل می دهد وجود دارد و بهای نهائی شیر وابسته با آیتم های مختلفی می باشد.

به همین علت، گروه مهندسی نوین نت که با فرآیندهای اجرایی در مراکز شیر آشنائی کاملی دارد، در صدد رفع این معضل اقدام نمود. بدین ترتیب، نرم افزاری تحت سیستم عامل ویندوز توسعه یافت که تمامی نیازهای مراکز شیر را به طور کامل ارضا می نمود. در این نرم افزار هر دامدار دارای کد اختصاصی می باشد و تمامی شیرهای دریافتی از دامدار به صورت روزانه در دو نوبت صبح و عصر قابل ثبت و تفکیک هستند. علاوه بر ثبت حجم شیرهای دریافتی از دامداران، این نرم افزار قادر به ذخیره آنالیز شیر دریافتی نیز می باشد. به این صورت که نرم افزار طراحی شده قادر دریافت چندین فاکتور قابل آنالیز شدن همانند درصد چربی، درصد پروتئین و … می باشد و امکان ثبت این درصدهای برای هر یک از شیرهای دریافتی نیز میسر است.

7. WindowsForm MilkCenter 2

مضاف بر موارد ذکر شده، نرم افزار طراحی شده قابلیت دریافت بهای پایه شیر و میزان تاثیر هر یک از فاکتورهای قابل آنالیز روی بهای پایه می باشد که به عنوان خروجی می تواند بهای نهائی شیر تحویلی هر دامدار را به تفکیک و بر اساس میانگین بهای شیرهای دریافت شده طی بازه های زمانی مختلف (ماهانه/فصلی) محاسبه نماید. این نرم افزار قابلیت بستن حساب های هر ماه و قطعی نمودن اسناد را نیز دارد که منجر به امنیت هرچه بیشتر و حداقل نمودن خطای انسانی خواهد شد.

نکته قابل توجه در این نرم افزار، امکان ثبت کسورات برای دامداران می باشد، چرا که معمولا مراکز شیر در ازای دریافت شیر از دامداران، قابلیت هایی از قبیل تسهیلات، تامین علوفه و … را نیز برای دامداران به وجود می آورند و در نتیجه منجر به ایجاد مبلغ بدهکاری برای دامداران در سیستم مراکز شیر خواهد شد. از طرفی هم با توجه به دریافت شیر از دامداران، قطعا مبالغی هم به عنوان بستانکاری در ازای شیر دریافتی برای دامداران لحاظ می شود که محاسبه این مبالغ بدهکاری و بستانکاری، کار دشواری خواهد بود.

 

7. WindowsForm MilkCenter 3

از دیگر قابلیت های این نرم افزار امکان گزارش گیری به صورت کامل از تمامی اطلاعات ثبت شده در نرم افزار می باشد. بدین ترتیب کاربر نرم افزار می تواند از اطلاعات سجلی ثبت شده دامداران، شیرهای دریافتی بر بازه های زمانی مختلف و به تفکیک دامدار، آنالیزهای ثبت شده برای شیرها، مبالغ دریافتی دامداران (از جهت تسهیلات یا علوفه یا …) و بسیاری از داده های دیگر گزارش گیری نماید. همچنین امکان ارائه گزارش به صورت فصلی برای ارائه به اداره امور مالیاتی توسط این نرم افزار فراهم خواهد بود و نیازی به گزارش گیری در بازه های ماهانه و تجمیع اطلاعات ماهانه نخواهد بود. این نرم افزار قابلیت تعمیم برای سایر مراکز شیر را نیز دارد و اطلاعات مرکز شیر به صورت جداگانه در صفحه ای از کاربر دریافت می شوند و در مواقع مورد نیاز از جمله در حین گزارشات، مشخصات مرکز شیر در صفحه گزارش قید می گردد.

7. WindowsForm MilkCenter 4

امنیت این نرم افزار توسط رمزنگاری داده های در حال انتقال بین برنامه و بانک اطلاعاتی و همچنین از طریق اجرای نرم افزار ا قفل سخت افزاری یا نرم افزاری تامین می گردد. از دیگر امکانات نرم افزار طراحی شده برای مراکز دریافت شیر، امکان خروجی به صورت فایل اکسل یا PDF می باشد که دسترسی به داده ها را برای کاربران عزیز این نرم افزار به راحتی ممکن می سازد. قابلیت دیگر این نرم افزار امکان تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات نرم افزاردر هر لحظه به صورت آفلاین یا در فضای ابری می باشد و در صورت نیاز به بازگرداندن اطلاعات پشتیبان گیری شده، این قابلیت نیز فراهم خواهد بود. از دیگر قابلیت های خاص این نرم افزار، امکان اجرای این نرم افزار به صورت تک کاربره یا به صورت چند کاربره و شبکه ای می باشد.

ویژگی های کلی این نرم افزار در ادامه قرار داده شده است:

• طراحی شده با زبان برنامه نویسی C#
• استفاده از بانک اطلاعاتی قدرتمند SQL Server 2014
• امنیت کامل با قفل سخت افزاری یا نرم افزاری
• امکان تهیه و بازیابی نسخه پشتیبان
• گزارش جامع از تمامی داده های ثبت شده
• گزارش فصلی برای ارائه به سازمان امور مالیاتی
• انعطاف در تعریف فرمول های آنالیز
• انعطاف در ورود اطلاعات حیاتی دامدار و پرهیز از اجبار در ورود اطلاعات اضافی که منجر به اتلاف وقت می گردد
• رابط کاربری بسیار زیبا و کاربرپسند
• قابلیت نصب روی تمامی نسخه های سیستم عامل ویندوز
• قابلیت اجرا به صورت شبکه روی چند سیستم
• امنیت اطلاعات با رمزنگاری داده های در حال انتقال

گروه مهندسی نوین نت مفتخر است که این نرم افزار را در چند مرکز دریافت شیر پیاده سازی و اجرا نماید و رضایت مدیران این مراکز شیر، بیانگر کارامد بودن نرم افزار طراحی شده برای مدیریت شیرهای دریافتی از دامداران محترم می باشد. چنان چه شما نیز مرکز دریافت شیری را می شناسید که مشکل مدیریت شیرهای دریافتی از دامداران را دارد، گروه نوین نت را به آن ها معرفی نمائید.

پروژه های مرتبط