بیش از 10 سال است به شرکت ها کمک می کنیم تا به اهداف مالی و تجاری خود برسند. Onum یک آژانس سئو محور مبتنی بر ارزش گذاری است.

ارتباط با ما
SEO-Blog

اشتراک گذاری مطلب:

سئو چیست و چگونه به فروش بیشتر شما کمک میکند؟

سئو (SEO) یا بهینه­ سازی برای موتورهای جستجو، مجموعه­ ای از فعالیت­ هاست که در طراحی کدنویسی سایت، تدوین استراتژی محتوایی، تولید محتوا و لینک­ سازی خارجی انجام می­ دهیم تا جایگاه بهتری در نتایج جستجوی گوگل کسب کرده و بازدیدکننده بیشتری برای سایت جذب کنیم. ولی تعریف سئو به همین­ جا ختم نمی­ شود. عبارت SEO مخفف سه کلمه Search Engine Optimization است که به معنی بهینه­ سازی سایت برای موتور های جستجو است. باید اهمیت ویژه­ای برای رضایت کاربر از نتیجه یافت شده در گوگل قائل شویم. فاکتورهای متعددی بر سئو سایت و تعیین جایگاه آن در نتیجه جستجو تاثیرگذار هستند، از کلمات به کار رفته در متن و محتوا گرفته تا لینک­ های ورودی از سایت­ های دیگر، همچنین استاندارد بودن ساختار و کدنویسی سایت (تکنیکال) برای موتورهای جستجو بر بهبود سئو سایت ما تاثیر خواهد گذاشت. همه این فاکتورها زمانی ارزشمند و اثربخش هستند که در راستای هدف بزرگتری به نام بهبود تجربه کاری باشند.

What is SEO
چرا سئو برای ما مهم است؟

روزانه میلیاردها جستجو در گوگل انجام می­ شود و دلیل اهمیت سئو نیز همین تعداد بالای جستجوها است. با ورود و همه­ گیر شدن تلفن­ های همراه، جستجو در اینترنت به یک ابزار قابل اعتماد و در دسترس برای پیدا کردن پاسخ سوالات، تصمیم­ گیری در مورد خرید یک محصول یا حتی پیدا کردن نزدیک­ ترین نانوایی محل تبدیل شده است. نتایجی که پس از جستجو به کاربر نمایش داده می­ شود نقش مهمی در فرآیند شناخت و تصمیم­ گیری او بازی می­ کند.  با سرمایه­ گذاری در حوزه سئو، این شانس را خواهیم داشت که در لحظه­ ای مناسب به مخاطب معرفی شویم و زمانی که به محصول یا خدمتی نیاز دارد و به دنبال پاسخ مناسبی برای آن می­ گردد و به دوست مورد اعتماد خود یعنی گوگل مراجعه می­ کند، در کنارش باشیم.

اعمتاد کاربران؛ همان برگ برنده ­ای است که گوگل را به چنین شرکت بزرگی در دنیا تبدیل کرده است. واقعیت این است که، به آنچه حاصل از جستجوی خودمان در گوگل است اعتماد بیشتری داریم تا محتوایی که به صورت تبلیغات (بنر، پیامک، ایمیل و …) به دست ما رسیده است. کسب و کار های سنتی تصور می­ کنند که برای ورود به فضای بازاریابی دیجیتال، داشتن یک سایت زیبا و قدرتمند کفایت می­ کند. اما داشتن این وبسایت می­ بایست در کنار پیروی از استانداردهای سئو باشد تا هم رضایت کاربران را به همراه داشته باشد و هم سایت ما به عنوان نتایج برتر موتورهای جستجو نمایش داده شود و بازدید بیشتری بگیرد.

What is SEO1
مهم ترین مراحل سئو سایت چیست؟

سئو یا همان بهینه­ سازی سایت برای موتورهای جستجو، یک مسابقه است که موفقیت در آن فرآیندی زمان بر، پیچیده و مستمر است. تکنیک­ ها و روش­ های زیادی برای کسب جایگاه بهتر در نتایج گوگل وجود دارد که هرکدام می­ توانند تاثیر مثبتی در این فرآیند داشته باشند اما تمامی این تکنیک­ ها باید در زمان و با هدف مشخص اجرا و پیاده­ سازی شوند. برای موفقیت در زمینه سئو برای هر سایت نیازمند 3بازوی اصلی هستیم که عبارتند از:

  • سئو تکنیکال: پیش از شروع فعالیت­ های مرتبط با بازاریابی محتوا، به یک بستر قدرتمند و سایت استاندارد نیاز خواهیم داشت. استانداردسازی کدنویسی سایت، رعایت اصول سئو در طراحی تجربه کاربری، نشانه­ گذاری استاندارد (Schema) برای درک بهتر ربات­ ها از ماهیت صفحه، بهینه­ سازی سرعت سایت، نمایش صحیح در موبایل و مواردی از این دست می­ باشد که آن را سئو تکنیکال می­ نامیم.
  • بازاریابی محتوا: موفقیت در سئو بدون محتوا تقریبا غیرممکن است. البته منظور ما تنها محتوای متنی نیست بلکه تصویر، ویدئو، صوت و حتی ابزارهایی که در سایت خود ارائه می­ کنیم در پاسخ­گویی به نیاز کاربر و درک گوگل از کیفیت محتوای ما تاثیرگذار هستند.
  • لینک­ سازی هدفمند: فعالیت مستمر و هدفمند در شبکه­ های اجتماعی، حضور در فروم­ های تخصصی، دریافت بک­ لینک از سایت های معتبر و مرتبط، خرید رپورتاژ آگهی از رسانه های پرمخاطب و… را اصطلاحا SEO Off-Page می­ نامیم. در واقع منظور از این مفهوم تمامی فعالیت­ هایی است که در بیرون سایت ما رخ می­ دهند ولی مستقیما بر جایگاه و رتبه ما تاثیر خواهند داشت.

در حوزه­ هایی که با سلامت جسمی و روانی جامعه، اقتصاد، سرمایه­ گذاری، حقوق و قضاوت، قوانین مدنی و به طور کلی سرنوشت یک انسان (Your Money Your Life) سروکار دارند، کیفیت محتوا و سئو تکنیکال کافی نیست. اینجا فاکتور دیگری به اسم اعتبار، تخصص و اعتماد ( E-A-T) اهمیت خواهد داشت. در واقع اینکه محتوا را چه کسی منتشر کرده است حتی از اینکه با چه کیفیتی ارائه شده مهم­ تر است. در سایر حوزه­ ها مثل شرکت­ های خدماتی، فروشگاه­ های اینترنتی یا مجلات خبری و سرگرمی، تمرکز بر ارائه محتوا با کیفیت در بستری استاندارد می ­تواند ما را به صفحه اول نتایج گوگل برساند ولی برای کسب رتبه اول و رقابت با سایت­ های قدیمی­ تر شما نیازمند لینک­ سازی خارجی برای سایت خود هستید.

گروه مهندسی نوین­ نت، خدمات سئو را به صورت تکنیکال، داخلی و خارجی ارائه می­ نماید. تمامی وب­سایت­ های طراحی شده توسط این گروه، به صورت پیش فرض با رعایت استانداردهای سئو به صورت عمومی طراحی می گردند اما قابلیت پیاده سازی سئو حرفه­ ای نیز برای تمامی وب­سایت­ های طراحی شده به درخواست مشتری فراهم می­ باشد. همچنین وب­سایت­ هایی که توسط سایر همکاران طراحی شده­ اند نیز در قالب پروژه­ ی بهینه­ سازی سئو قابل اجرا توسط گروه مهندسی نوین­ نت خواهند بود.

برای اطلاع از تازه های تکنولوژی، همراه نوین نت باشید

مطالب دیگری که شاید برای شما مفید باشد