بیش از 10 سال است به شرکت ها کمک می کنیم تا به اهداف مالی و تجاری خود برسند. Onum یک آژانس سئو محور مبتنی بر ارزش گذاری است.

ارتباط با ما
Best seo solution

اشتراک گذاری مطلب:

بهترین روش های سئو که به وب سایت شما کمک می کند

 همانطور که می­ دانیم، سئو مخفف کلمه Search Engine Optimization می­ باشد و در واقع به مجموعه فرآیندهایی که روی سایت انجام می­ شود تا وب­سایت ما رتبه بالاتری در موتورهای جستجو داشته باشد، گفته می­ شود. در ظاهر و طبق تعریف، فرآیند سئو ساده به نظر می­ رسد اما همین مفهوم ساده، پیچیدگی­ های مختلفی در پیاده­ سازی و راهکارها دارا است. از جمله مسائل مهم در این حوزه، پویایی دنیای سئو می ­باشد که منجر به کوتاه شدن تاریخ انقضای قوانین حاکم بر آن می­ شود. بدین صورت که راهکارهایی که امسال به درد بهبود رتبه سایت شما می­ شوند ممکن است در سال بعد دیگر به کار نیایند. پس برای اینکه سایت شما همیشه در صدر جستجوها در موتورهای جستجو قرار بگیرد، می­ بایست همواره به­ روز باشید و قوانین جدید سئو را رعایت نمائید.

در سال 2023 راهکارهای مختلفی برای بهینه­ سازی وب­سایت برای موتورهای جستجو ارائه شده است که در ادامه به برخی از این راهکارها اشاره می­ گردد.

داشتن صفحه ه­ای برای تولید محتوا و وبلاگ، از این طریق می ­توانید محتوای جدید در زمینه حرفه ا­ی خود تولید نمائید و آن را به مخاطب عرضه نمائید. البته لازم به ذکر است که نکته حائز اهمیت در این زمینه، تازه بودن محتواست. در واقع محتوای کپی برداری شده نه تنها رتبه وب­سایت را ارتقا نمی­ دهد، بلکه منجر به ایجاد تاثیر منفی در رتبه­ بندی خواهد شد. با توجه به اینکه مدت زمان حضور کاربر در وب­سایت جزو مولفه­ های اصلی برای رتبه­ بندی توسط موتورهای جستجو می ­باشد، باید سعی کنید نوشته­ ها و محتوای بلاگ طولانی داشته باشید که طولانی بودن محتوا در کنار تازگی مطلب، منجر به جذب بازدیدکنندگان سایت و همچنین کسب رتبه بهتر از جانب موتورهای جستجو شود.

 
 

 

Seo1

از وب­سایت­ های معتبر بک­ لینک بگیرید. یکی از راهکارهای موثر در افزایش رتبه سایت، داشتن بک­ لینک­ های معتبر می­ باشد. به لینک ­هایی که از سایت ­های دیگر به وب­سایت شما ارجاع داده می ­شود بک ­لینک گفته می ­شود. اگر سایت ­های معتبر و دارای رتبه­ ی بالا به سایت شما لینک دهند، منجر به افزایش رتبه وب­سایت شما توسط موتورهای جستجو خواهد شد.

 

Seo2

یکی از بهترین تکنیک ­ها که به رشد رتبه وب­سایت شما کمک می­ کند، تعریف و تنظیم درست کلمات کلیدی می­ باشد. قبل از اینکه محتوایی را در وب­سایت خود منتشر کنید، ابتدا حتما به دنبال کلمه کلیدی مناسب برای مطلب خود باشید که بیانگر ایده اصلی و مفهوم کلی محتوای شما باشد. اگر از کلمات کلیدی مناسب استفاده کنید شانس بیشتری برای رسیدن به رتبه بهتر خواهید داشت. برای تحقیق کلمات کلیدی هم می توانید از ابزارهای سئو مثل KWfinder،  Moz Keyword Explorer و یا Keyword Planner گوگل استفاده نمایید. وقتی در حال تهیه لیست کلمات کلیدی خود هستید نباید از کلمات کلیدی کلی استفاده نمائید. کلماتی مثل «درخت» یا «چوب» به شکل گسترده ای استفاده می­ شوند، بنابراین ممکن است که برای سئو کمکی به شما نکنند. بهتر است که از عبارات خاص تر و توصیفی تر استفاده کنید. عبارات کلیدی طولانی مثل «چطور میتوان چوب درخت بلوط را خریداری کرد» معمولا بهتر جواب می­ دهند.

 
 
Seo3

هرچقدر بیشتر بتوانید رضایت کاربران گوگل که یکی از راهکارهای سئو است را جلب کنید رتبه بالاتری خواهید داشت. البته کلمات کلیدی و بک لینک ها و موارد  قدیمی دیگر هم، همچنان مهم هستند اما الگوریتم جدید گوگل به نام رنک برین (RankBrain) تاثیر بسیار زیادی در این رتبه بندی دارد و گوگل هم اعلام کرده است که این الگوریتم یکی از سه عامل خیلی مهم در تعیین رتبه جستجوی سایت ­ها است. تمرکز روی مجموعه­ ای از جستجوها به جای تمرکز خاص روی جستجوی فعلی، ویژگی منحصر به فرد این الگوریتم می­ باشد که آن را نسبت به روش ­های قبلی متمایز نموده است. براساس این الگوریتم، چیزی که در جستجوی دوم به دنبال آن هستید، به احتمال زیاد به جستجوی اول شما مربوط خواهد بود. برای اینکه بتوانید رتبه جستجوی خود را بالا ببرید، باید محتوای خود را بر اساس الگوریتم رنک برین بهینه سازی کنید. استفاده از عبارات کلیدی با سایز متوسط و رسیدن به کلیک ­های بیشتر با تمرکز بر رضایت کاربران، برای موفقیت در الگوریتم رنک برین بسیار مهم است.

 
Seo4

یکی از بهترین راهکارهای سئو، ساخت یک لندینگ پیج یا همان صفحه فرود حرف ه­ای برای موضوعات مهم در سایت است. یک لندینگ پیج حرف ه­ای یعنی صفحه‌ی فرود و نهایی که برای موضوعاتی که اهمیت بالایی دارند، مورد استفاده قرار می­ گیرد. معمولا این صفحات باید به گونه ای طراحی شوند که تمامی نیازهای کاربران را برطرف سازند. یکی از ویژگی­ های صفحات فرود، این است که نرخ پرش، در این­گونه از صفحات بسیار پایین است و به بیان دیگر، جذابیت مطالب این صفحات به نوعی تنظیم شده است که نه تنها کاربران از سایت شما خارج نمی ­شوند، بلکه وارد صفحات دیگر وب­سایت برای پیگیری ادامه موضوع خواهند شد. وقتی کاربری وارد چنین صفحه­ ای می­ شود، شما تقریبا تمامی نیازهای آن فرد را برطرف کرده­ اید و کاربر حتما جذب بخشی از صفحه شما شده و این حس به کاربر داده می­شود که سایت شما در این موضوع، مرجع خوبی است. استفاده از این راهکار، به سایت شما کمک به­ سزایی می­ کند و گوگل بعد از تحلیل رفتار کاربرهای شما، حتما به شما رتبه ­ی خوبی خواهد داد.

 

Seo5

نرخ کلیک یا همان ctr یک عامل رتبه­ بندی سایت است. هر چه کلیک بیشتری داشته باشید می ­توانید یک سیگنال اولیه به گوگل بدهید که محتوای شما بسیار نزدیک به کلمه­ ی جستجوی کاربر است. برای افزایش نرخ کلیک راه­ های زیادی وجود دارد که مهم ترین آن­ها دو مورد می­باشد: 

1.  عنوان: اولین چیزی که کاربر در نتایج جستجو می بینید عنوان صفحه است. اگر این عنوان به نیاز وی نزدیک باشد و در عین حال کاربر را ترغیب به کلیک نماید، می تواند به­ راحتی باعث افزایش نرخ کلیک شما شود.

2. متا توضیحات: شما با استفاده از آن یک فرصت مهم دارید که به کاربر بگویید در این محتوا راجع به چه چیزی صحبت کرده اید و با اینکار به وی اطمینان می­ دهید که نیازش را پاسخ داده ­اید.

Seo6

یکی از مهم ترین روش ­های برای جذب ترافیک سایت، قرار گرفتن در بخش جستجو تصاویر می­ باشد. این قسمت را معمولا خیلی از رقبای شما نادیده می­ گیرند در صورتی که یکی از بخش ­های مهم بصری است که ترافیکی جدا از حالت وب برای شما به ارمغان می­ آورد. بهینه سازی تصاویر شامل موارد زیر می ­شود:

  • استفاده از کلمه کلیدی در نام جایگزین تصویر (ALT تصویر)
  • تعیین نام با معنی برای فایل تصویر
  • تنظیم ابعاد مناسب برای تصاویر
  • کاهش سایز تصاویر
  • ایجاد یک سایت مپ برای تصاویر

یکی دیگر از تکنیک ­های سئو استفاده از لینک ­های داخلی در مکان درست و به موقع است. اگر وب­سایت شما در صفحه دو قرار دارد احتمالا درک گوگل هنوز نسبت به محتوای شما کامل نشده است یا رقابت در مورد آن کلمه کلیدی بسیار بالا می­ باشد. در چنین شرایطی شما با ایجاد یک پیوند داخلی از صفحات قوی ­تر و مرتبط با موضوع به این صفحه ضعیف­ تر، به بهبود رتبه این صفحه کمک خواهید نمود.

Seo7

وجود لینک به سایت­ های معتبر در وب­سایت شما، به موتورهای جستجو کمک می­ کند تا رتبه شما ارتقا دهند. در واقع با این روش، اعتبار وب­سایت خود را به اعتبار آن صفحه از آن وب­سایت معتبر مرتبط می­ نمائید و این تاثیر بسیار زیادی در رتبه وب­سایت شما خواهد داشت.

گروه مهندسی نوین ­نت، با تیمی کارآمد در زمینه طراحی و بهینه­ سازی وب­سایت، امکاناتی از قبیل بهینه­ سازی وب­سایت شما برای موتورهای جستجو، افزایش رتبه وب­سایت از پیش طراحی شده شما، مشاوره در خصوص سئو برای کسب­ وکارهای آنلاین و … را برای مشتریان عزیز فراهم می آورد.

برای اطلاع از تازه های تکنولوژی، همراه نوین نت باشید

مطالب دیگری که شاید برای شما مفید باشد