بیش از 10 سال است به شرکت ها کمک می کنیم تا به اهداف مالی و تجاری خود برسند. Onum یک آژانس سئو محور مبتنی بر ارزش گذاری است.

ارتباط با ما
1403.03.09

اشتراک گذاری مطلب:

مدل 80 هسته ای پردازنده پرحاشیه اسپندراگون ایکس در راه است؟

ظاهرا کوالکام می خواهد پردازنده ای پرحاشیه اسپندراگون ایکس را با 80 هسته اوراین به بازار سرور ببرد.

یک افشاگر در شبکه ­ی اجتماعی ایکس می­ گوید کوالکام روی مدل سرور پردازنده ­های سری اسنپدراگون ایکس کار می­ کند. به ادعای افشاگر، تراشه جدید به 80 هسته مجهز است و با لیتوگرافی پنج نانومتری TSMC و پشتیبانی از دو سوکت ساخته می ­شود.

ورود پردازنده های سری اسنپدراگون ایکس به بازار سرور اتفاقی بسیار جالب محسوب می شود؛ بازاری که هم ­اکنون با CPU های AMD، Intel و حتی Nvidia پر شده است و قطعا کوالکام کار سختی در پیش خواهد داشت.

درحال حاضر هیچ اطلاعات دیگری از پردازنده کلاس سرور اسنپدراگون ایکس در دست نیست.
اسنپدراگون ایکس فعلا در دو مدل الیت و پلاس وارد لپ­تاپ ­ها شده و توجهات زیادی را به خود جلب کرده است؛ این تراشه تعادل بسیار خوبی بین قدرت و مصرف انرژی ایجاد می­ کند.

پردازنده های سری اسنپدراگون ایکس رقیب مستقیم پردازنده های سری M اپل هستند و احتمالا رقابت هیجان ­انگیزی رقم می­ زنند. گفته می ­شود که اپل در حال احداث سرور های اختصاصی با پردازنده M2 Ultra است. بدین ترتیب امکان دارد که کوالکام در بازار سرور هم به رقیب اپل تبدیل شود.

پردازنده‌ های سری اسنپدراگون ایکس از هسته‌ های اوراین استارتاپ نوویا استفاده می‌ کنند. نوویا که در ابتدا پردازنده‌ مرکزی برای سرور می‌ ساخت، توسط مهندسان سابق اپل بنیان‌ گذاری شده بود و چند سال پیش به زیرمجموعه‌ کوالکام تبدیل شد.

برای اطلاع از تازه های تکنولوژی، همراه نوین نت باشید

مطالب دیگری که شاید برای شما مفید باشد